Kierunek niedostępny

Zoopsycholog

Kierunek: Zoopsycholog jest aktualnie NIEDOSTĘPNY.
Mamy dla Ciebie inne, ciekawe propozycje:


Szczegóły kierunku

Coraz więcej właścicieli zwierząt domowych ma świadomość, że zachowanie ich pupili można korygować za pomocą pozytywnych technik szkoleniowych oraz zróżnicowanych terapii, prowadzonych pod okiem specjalisty. Na szczęście intuicyjne, negatywne techniki, takie jak na przykład bicie zwierząt, są coraz mniej akceptowane społecznie i odchodzą w niepamięć. Traktujemy swoich czworonożnych przyjaciół jako ważnych członków naszych rodzin, dlatego też coraz częściej zgłaszamy się z nimi po profesjonalną pomoc. Takiej pomocy w przypadku zaburzonych zachowań zwierząt domowych udzielić może zoopsycholog.   Jeśli ciekawi cię natura zwierząt towarzyszących, takich jak psy i koty, chcesz zdobyć wiedzę o mechanizmach ich zachowań i umiejętności, dzięki którym będziesz mógł rozpoznawać ich przyczyny oraz je korygować, kierunek zoopsycholog jest dla ciebie. Na pewno kojarzysz programy telewizyjne, w których specjaliści od pracy ze zwierzętami, za pomocą prostych sztuczek treningowych eliminują agresywne zachowania psa, bądź sprawiają, że kot przestaje sprawiać problemy swoim właścicielom. To nie jest magia! Ty również możesz się tego nauczyć. A przy okazji zyskać przyszłościowy i inspirujący zawód.

 

{column}

Czego się nauczysz na kierunku Zoopsycholog w szkole Żak?

W czasie rocznej nauki zdobędziesz wiedzę niezbędną do wykonywania profesji zoopsychologa. Poznasz podstawy anatomii i fizjologii zwierząt, zrozumiesz, skąd biorą się u nich niewłaściwe zachowania i zapoznasz się ze sposobami ich korygowania za pomocą terapii poznawczych, behawioralnych oraz wspomagających. Zdobędziesz niezbędną wiedzę psychologiczną, zgłębisz pewne zagadnienia dotyczące pracy weterynarza. Na tym nie kończą się jednak perspektywy oferowane przez ten kierunek. Jako przyszły zoopsycholog, zostaniesz też przygotowany do pracy z ludźmi, poprzez trening umiejętności interpersonalnych oraz komunikacji społecznej. Dowiesz się, na czym polega etyka i bezpieczeństwo pracy zoopsychologa i jak skutecznie prowadzić swoją działalność zawodową.

Pamiętaj! W dobie pandemii i dynamicznie zmieniających się obostrzeń, szkoła Żak nie ma wpływu na to, czy zajęcia prowadzone w ramach kursu będą się odbywały online, czy też stacjonarnie. Ze swojej strony dokładamy jednakże wszelkich starań, aby nauka w naszej szkole była dla Ciebie, jak najbardziej praktyczna. Dlatego bądź pewien, że przekażemy Ci całą wiedzę w możliwie najbezpieczniejszych warunkach.

r

Tryb nauczania

Zaoczne

#

Czas trwania

1-rok

d

Uzyskany dokument

Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat Szkół Żak

Przykładowy program nauczania

Perspektywy pracy


64

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.