Rozpocznij rok szkolny w szkole Żak i odbierz 300 zł na start

Program "Dobry start"

13.7.2021

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci i młodzieży. Kwota 300 zł jednorazowego wsparcia jest dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Ucząc się w szkole Żak również otrzymasz te pieniądze jeśli nie skończyłeś 20 roku życia, jeśli natomiast posiadasz jakąś niepełnosprawność wsparcie będzie obowiązywać Cię do skończenia 24 roku życia.

Bardzo ważną informacją jest fakt, iż świadczenie jest zwolnione z podatku, nie podlega egzekucji i nie wlicza się do dochodu przy ustaleniu prawa do innych świadczeń z innych systemów wsparcia.

Wnioski o przyznanie 300+ w tym  roku można składać tylko drogą elektroniczną do ZUS-u.

Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane przez beneficjenta konto bankowe. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku przez:

·       portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl,

·       bankowość elektroniczną,

·       portal PUE ZUS.

Osoby, które złożą wniosek w lipcu lub sierpniu, mają zagwarantowaną wypłatę świadczenia do 30 września 2021 r.