Kurs - pierwsza pomoc pediatryczna

Cena:

199 zł

Liczba godzin:

8 godzin

Czas trwania:

1 dzień

Tryb nauczania:

Stacjonarny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Opieka nad dziećmi wymaga specjalnych umiejętności. To nie dziwi nikogo. Udzielanie pomocy medycznej młodemu człowiekowi różni się diametralnie od wsparcia, jakiego potrzebuje osoba dorosła. I trzeba się doszkolić, żeby wiedzieć, jak to ogarniać.

Tym bardziej jeżeli jesteś osobą, która nie ma za bardzo do czynienia z medycyną, a liczysz się z tym, że będziesz potrzebować specjalistycznej wiedzy. Np. jedziesz jako opiekun grupy dzieci. Albo trenujesz zespół sportowy. Albo (tutaj wstaw dowolny powód, dla którego można zajmować się dziećmi). I tutaj przychodzi Żak cały na biało. Z kursem pierwsza pomoc pediatryczna zyskasz niezbędne kwalifikacje i spokojną głowę!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla osób, które potrzebują zdobyć wiedzę w dziedzinie udzielania pomocy osobom nieletnim. Oczywiście każda pomoc przedmedyczna wiąże się z koniecznością zapewnienia jak najszybszej pomocy wykwalifikowanego personelu medycznego - ratownika lub lekarza.

Czego cię nauczymy na kursie pierwsza pomoc przedmedyczna?

Przede wszystkim dowiesz się jak postępować w przypadku nagłych wypadków. Na kursie omówione zostaną podstawowe stany zagrożeń, dzięki czemu będziesz w stanie rozpoznać je od razu i udzielić poprawnej pomocy dziecku. Nasi trenerzy opowiedzą i pokażą Ci, jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy dziecku m.in. w przypadku utraty przytomności, zadławień oraz urazów.

Przykładowy program nauczania

  • Rozpoznanie zagrożeń i postępowanie w nagłych wypadkach u dzieci;

  • Omówienie przyczyn wystąpienia stanów zagrożenia życia: omdlenia, utraty przytomności i zadławienia;

  • Omówienie wybranych stanów zagrożenia życia: drgawki, urazy, zatrucia, ukąszenia, wychłodzenie oraz przegrzania występującego u dziecka;

  • Podstawowe czynności resuscytacyjne u dziecka oraz niemowlaka;

  • Zachowanie w przypadku utraty przytomności, omdlenia oraz zadławienia;

  • Postępowanie w przypadku wystąpienia stanów zagrożenia życia: drgawek, urazów, ukąszeń, wychłodzenia, przegrzania u dziecka i niemowlaka.

Wymagania do zapisu:

  • pełnoletność,

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V